Studia w Bradford

Studia w Bradford

Postprzez STARE FORUM wtorek, 1 stycznia 2008, 21:30

NA STARYM FORUMNAPISANO:
PostWysłany: Środa, 21 Marzec 2007, 08:25
Temat postu: Studia w Bradford
Autor: maaty

Witam, czy ktoś z Was studiuje na uniwersytecie w Bradford? Interesują mnie wszystkie mozliwe informacje, jakie są realne koszty utrzymania (wiem ze akademik 55 funtów/tydzien, wyzywienie podobnie), czy łatwo dostac stypendium naukowe, jak jest z pracą na wakacje itd... ja myślę o studiach technicznych, jezeli ktos ma jakies doswiadczenia lub zna osoby tam studiujące, to proszę o kontakt...
PostWysłany: Środa, 9 Maj 2007, 12:10
Temat postu:
Autor: barch86

odpowiedz przedmowczyni jest chyba wyczerpujaca, jesli moge dodac cos od siebie to chyba tyle, ze mieszkanie w University lub Bradford Hall jest calkiem sympatyczne (oczywiscie, wazne na jakich trafisz sasiadow), ale da sie przezyc. cena, jak dla mnie, dosc wysoka, ale jesli dodatkowo pracujesz, to nie ma problemu z utrzymaniem (chociaz nie polecalbym Sainsbury'ego - najblizszego sklepu, jesli kazdy funt dla Ciebie sie liczy - wtedy lepiej zrobic sobie nieco dluzsza przechadzke do np. netto - ale to indywidualna sprawa w zasadzie)
jesli chodzi o tzw. zycie studenckie: stowarzyszenia, imprezy itp., to wszystkiego dowiesz sie na freshers' fair czy jakos tak: oczywiscie kazda taka przyjemnosc wiaze sie z kosztami, ale nie jakos bardzo wygorowanymi. poza tym w marcu wiekszosc studentow dostaje bursary w wysokosci Ł500 - calkiem przydatne.
niestety, niewiele moge Ci powiedziec o samych studiach inzynierskich, poza tym, ze maja dosc wysoka reputacje (ale po szczegoly odsylam do internetowego guardiana - niedawno wyszedl nowy ranking). tego co slyszalem (kolega kolegi mowil Smile to stypendia na studiach inzynierskich sa - ale jak je dostac - nie wiem). niestety na ten rok akademicki mozesz juz nie zdazyc, ale na przyszly jak najbardziej (chyba ze juz zlozyles dokumenty).
aha, w okolicy jest kilka uniwerkow o wiekszej renomie: Leeds, York czy Sheffield (chodzi mi o te glowne uniwersytety a nie np. York St. John czy Leeds Met.) wiec byc moze warto rozwazyc zlozenie dokumentow tam wlasnie.
w sprawie pracy: uniwerek ma na swojej stronie tzw. jobshop - tam oglaszaja sie pracodawcy z praca na pol etatu, praktykami na lato itp. warto od czasu do czasu odwiedzac.
w tym roku organizuja cos takiego jak Summer Experience in Bradford - czyli wlasnie letnie praktyki - podaje sie kierunek studiow, wypelnia krotka ankiete, wysyla CV, a dyieki temu mozna dostac prace na 4-12 tygodni w jakiejs fajnej firmie badz urzedzie (tak jest w teorii przynajmniej - jak to wyglada w rzeczywistosci - nie wiem)
jesli masz jeszcze jakies pytania, to postaram sie odpowiedziec jak tylko bede potrafil
powodzenia
PostWysłany: Sobota, 12 Maj 2007, 22:04
Temat postu:
Autor: fischu

Również jestem zainteresowany składaniem papierów na Uniwersytet Bradford. Jeśli chodzi o czas składania papierów to obowiązuje do końca maja. Problem jaki się pojawia (nawiązując do twojej propozycji wyboru innych studiów) to fakt, że reszta Uniwersytetów zbiera papiery bodajże do połowy stycznia. Prawdę mówiąc wolę wybrać od razu jakąkolwiek szkołę w Anglii niż męczyć się w Polsce, zawsze przecież zostaje możliwość migracji między szkołami.
PostWysłany: Sobota, 12 Maj 2007, 23:44
Temat postu:
Autor: barch86

z tego co sam zauwazam to system studiowania tutaj jest taki ze mnostwo zalezy od Ciebie - jako studenta (a nie od reputacji uniwerku): czy bedziesz robil minimum (i tak zdasz bo z uni naprawde trudno wyleciec), czy postarasz sie robic cos wiecej.
zycze powodzenia :)
i rowniez wydaje mi sie ze meczyc sie zbyt dlugo w polskim systemie edukacyjnym nie warto
wszystkiego dobrego
PostWysłany: Niedziela, 21 Październik 2007, 11:43
Temat postu: pytanko w sprawie kursU ITELS .
Autor: asiwa

pisałam do nich ale coś długo nieodpisują , eh - standart . mam na myśli , pracuje od 14 godziny do 22 , wiec tylko ranki mi pasują , a domyślam sie że dzieki temu kursowi bedzie mi łatwiej dostac sie na jakikolwiek uniwerek po examinach , widziałam kursy trwają 8 tygodni jakoś 15 h tygodniowo , zastanawiam sie tylko w jakich godzinach , bo jeśli rannych , bylo by super ,orientujecie sie może? chodzi mi oczywiscie o uniwerek w leeds . mają nawet miejsca :) heh ..no ale może gdzie indziej orientujecie sie tez o takich kursach przygotowujących do examu z itels .buźka pozdrówki
PS. BO CHYBA TEN CERTYFIKAT LICZY SIE NAJBARDZIEJ Z ANGLIKA NA UNIWERKI TUTAJ ?
STARE FORUM
Entry 3

google adsense
Google

Powrót do NAUKA