'

'

Postprzez gerda piątek, 18 stycznia 2013, 10:32

abc
Ostatnio edytowano wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:18 przez gerda, łącznie edytowano 1 raz
gerda
Entry 0

google adsense
Google

b

Postprzez gerda piątek, 18 stycznia 2013, 13:26

bb
Ostatnio edytowano wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:19 przez gerda, łącznie edytowano 1 raz
gerda
Entry 0

Re: zlodzieje...

Postprzez Ania1 piątek, 15 marca 2013, 02:25

Ja pomoglam kolezance , ktorą znam z 20 lat .Zalatwilismy jej prace , chate , a ona zżyła sie z cyganami i dala namiary na nas ...okradli nas ...i zebym cos zle zrobila to moze bym sie nie zdziwila ze tak postapila .Wiedziala ze mam dzieci , ona takze ma .Ale na szczescie nie udalo jej sie tu zostac i wrocila do PL...dalej klepie bide ...teraz juz nie ufam nikomu ...
Ania1
Entry 1

b

Postprzez gerda sobota, 16 marca 2013, 13:12

hj
Ostatnio edytowano wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:19 przez gerda, łącznie edytowano 1 raz
gerda
Entry 0

Postprzez martwa poniedziałek, 29 lipca 2013, 07:38

Autorko tematu,chciała bym popatrzeć na tą sytuację z drugiej strony. To ja jestem tą „ciężarną żonką” , która znowu wpadła. Nie pamiętasz już ile miałaś lat jak ty wpadłas? 16-17? Przecież to dlatego uciekłaś do UK! Ja przynajmniej jakos ułożyłam sobie zycie zanim pojawily się dzieci. Zapomnialas już ile miesięcy mnie namawialas do wyjazdu,ile obiecywałaś i jakie zlote gory mówiłaś ze będziemy mieć jak tylko zaczniemy tutaj zyc?! Faktycznie w Polsce było i jest ciezko z dziecmi ale co ty o tym wiesz skoro od razu uciekłas z kraju jak tylko dowiedziałas sie ze wpadłaś. Mój maz jak tylko przylecial,twój konkubent ( bo tak to się prawnie nazywa gdyz nie jesteście po slubie!) sam po niego przyjechal i nic się praktycznie do niego nie odzywal i tak tez było praktycznie caly czas nawet w stosunku do mnie i mojego dziecka wiec nie idealizuj. Umowiliscie się ze będziemy placic 250 funtow mies i ze za pierwszy miesiąc nie będzie Mateusz placil bo musi uzbierac na bilet dla mnie-coz zapłacił,twój konkubent mu kazal,mam na wszystko dowody w postaci wyciągów bankowych i widniaja ewidentnie regularne wyplaty po 250 funtow każdego miesiąca,nie dalo by się nawet oszukac bo prawie za każdym razem twoj konkubent warowal jak pies przy Mateuszu przy bankomacie… co do uzębienia mojego męża to jestes zalosna,dobrze wiedziałaś ze przeszedl ciezka chorobe z ktorej skutkami zmagamy się do dzis…co do pijaństwa…hmm…powiedz mi proszę jak wyglada człowiek pracujący 6 dni w tyg po 10-12h ciezkiej fizycznej pracy? No coz ty na pewno nic o tym nie wiesz a twój konkubent pracuje przeszlo 3-4dni w tyg zamiatając lub wciskając guziczki,może lepiej nie będę już tego komentowac… Pamietaj ze masz tez syna 5 letniego w domu i taki tez potrafi naszczac na podloge i lubi klamac! Co do wywalania prania…było to już jak przyleciałam,wasze pranie nawet mokre potrafilo się kisic i gnic 2 tyg w pralce,nie jestem brudasem tak jak wy (co widac wszedzie w waszym domu) w koncu tez musiałam gdzies prac. Pytalas o to pranie o którym piszesz mnie a nie Mateusza(nie zapominaj ze kiedy bylas w 9 mies ciazy ja już bylam u ciebie) powiedziałam mu i wyniosl,musialas sobie je tylko rozwiesic! Mogla bym pisac o tym praniu wiele bo Az mi się smiac zachcialo jak o tym przeczytalam,widzisz sytuacji było wiele kiedy Kamil K. (twój konkubent) widzial mnie na schodach również w zaawansowanej ciazy i z uszkodzonym biodrem targajaca na 3 pietro na schodach wor z praniem i trzymajaca dziecko ,zazwyczaj mnie omijal i burczal cos jakby wyraznie był poirytowany. Co do ubran- wole mieć je sprane ale jednak czyste i nie poszarpane jak w większości twoje (podobno nie potrafisz szyc dlatego chodzisz z dziurami),wytykasz nam estetyke jednak twój konkubent Kamil K. potfafil TYDZIEN! Przechodzic w jednej koszulce i jednych spodniach a ty w potarganych na tylku leginsach wychodzilas na ulice „a może nikt nie zauważy”. Twoja kultura ukazala mi się już na stepie kiedy przyleciałam,nie chcialo ci się podnieść szanownych czterech liter jak weszlam do twojego domu żeby podac mi reke,nawet odezwac ci się nie chcialo,tylko wtopilas się w krzeslo i obserwowalas… Kupilas mojej corce…uwaga…trzy bluzki z krotkim rekawem za 1 funta na zime! Dziecko chodzilo w spranych ubraniach tylko po domu bo był taki syf ze szkoda mi było niszczyc nowych i ladnych ubran. Mieszkalismy w kartonach bo na litość boska coz kupic do zagrzybialego pokoju (2x3m),w którym mielismy wszystko,było to poddasze w którym sciany sa tak mokre ze codziennie rano trzeba było suszyc pościel i to szybko trzeba było wyczuc moment w którym włączałiscie ogrzewanie! Policję wezwaliśmy my,kiedy udaliśmy się na posterunek policji w Sowerby Bridge (wszystko jest w archiwum policyjnym) policjantki same pomagaly nam wynosic rzeczy i mówiły do mnie ze zaraz będzie po wszystkim. Zadzwonilas na policje po 4 naszych telefonach do nich ,nie zapominaj ze to jednak one przyjechaly z nami po odbior przetrzymywanych rzeczy! Roma a dlaczego nie opisałaś w tej twojej historii z jakiego powodu tak naprawde to wszystko się stalo? Kiedy chcieliśmy szukac mieszkania to usłyszeliśmy „jak wynajmiecie cos przed lutym to Kamil was wyp…doli na ulice” Zapomnialas już ile razy sprzątałam,gotowalam i bylam jak sluzaca? Co do jedzenia…potrafiliście wyzrec nam wszystko do tego stopnia ze nie mialam co z dzieckiem zjesc na sniadanie,czasami zostawala sucha pietka chleba,nie robiliście zakupow nigdy w tygodniu z czego my waszego jdzenia nigdy nie ruszyliśmy palcem co dalo się zauważyć! Nie zapominaj ze ten zly Mateusz zywil dwie rodziny . Kiedy twój syn był glodny mowil do mnie „mama am”,kiedy mówiłam mu żeby szedł do swojej mamy on na to „nie,Ty mama,am!” jednak jego mama wolala grac na komputerze… musieliśmy chowac w pokoju owoce i slodycze nawet i to było nam wyjadane a ty się tylko śmiałaś. Zawsze kiedy nie szedł do przedszkola był u mnie już o 6-7 rano,nie mogłam nawet majtek założyć bo jak tez nie wspominaliście zabraliście nam drzwi od pokoju i daliście bramke dla dzieci… Modliłam się często żeby tylko nie urodzic za wczesnie u ciebie bo było tak zimno ze spalismy naubierani w co tylko mielismy najcieplejsze . Nie będę wiecej mowic bo az przykro się robi kto tak naprawde jest oszustem! Podobno wstydzisz się Polaków,swojej polskości i ogolnie to gnoje,pijaki i nieroby to w takim razie po co piszesz na Polskim forum do Polakow wlasnie… Z doświadczenia wiem ze Zycie bywa bardzo sprawiedliwe,prędzej czy pozniej każdy zostanie osadzony przez los. Wierz mi, ze jest nam teraz dobrze,jestes bardzo destrukcyjna osoba i traktujesz swojego konkubenta jak podeszwe od buta,jestes cholernie zakompleksiona. Ja mam inne wartości i nie glodze dzieci! Pamietaj ze najwazniejsza w zyciu jest milosc i rodzina bo te sprane szmaty zawsze można wyrzucic czy kupic a miłości,rodziny i szacunku nie kupisz! My byliśmy wporzadku,zrobcie sobie sami rachunek sumienia i dopiero wtedy osadzajcie innych!
martwa
Entry 0

hb

Postprzez gerda środa, 31 lipca 2013, 09:39

hg
Ostatnio edytowano wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:20 przez gerda, łącznie edytowano 1 raz
gerda
Entry 0

Postprzez magicanika środa, 31 lipca 2013, 19:47

Mozecie troche mniej pisac bo nie miesci sie na wiocha.pl.........................
magicanika
Entry 2

Postprzez martwa czwartek, 1 sierpnia 2013, 20:27

zgadzam sie z magicanika,nie ma sensu tu juz nic roztrzasac, 'gerda' jak przestaniesz pisać bajki i troche zmadrzejesz to jak chcesz ze mna cos wyjasnic to miej odwage do mnie napisac i wtedy porozmawiamy jak dorosli
martwa
Entry 0

fx

Postprzez gerda wtorek, 6 sierpnia 2013, 10:55

bh
Ostatnio edytowano wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:21 przez gerda, łącznie edytowano 1 raz
gerda
Entry 0

Re: '

Postprzez majka51 sobota, 7 września 2013, 06:11

Zdążyłam przeczytać zanim autorka wykasowała (tak nawiasem po co?). I powiem Wam że wcale mnie już takie sytuacje nie dziwią. Sama w Polsce miałam identyczną sytuację - też wynajęłam od pań dobroczynnych, też chciały extra kasę, a ja im głupia nawet 2 wory ciuchów warte jakiś 1000 zł oddałam, i litowałam się nad panią starszą że jej dzieci nie chcą pomagać, więc pomagałam ja. Wydaje mi się że my Polacy po prostu jesteśmy biedni, imponuje nam nawet to że ktoś ma swoje własne mieszkanie, są ludzie którzy mimo biedy zachowują godność, a są tacy którzy reagują jak autorka wątku. Już nie wspomnę o tym że tutaj w Bradford Polacy zjeżdżają się specyficzni, i im się wydaje że jak kupią sobie dom to już świat do nich nalezy,i mogą wszystko. Tak więc droga exlokatorko trzymaj się i na przyszłość unikaj Polaków, jako i ja robię ;)
majka51
Entry 1

Powrót do CZARNA LISTA