Jutro wybory do wladz lokalnych!!!!!

Tutaj masz szanse napisać coś o sobie. Z pewnością informacje czym się interesujesz, co lubisz robić czy chociażby gdzie mieszkałeś(łaś) w Polsce albo Anglii (jaka dzielnica) nie ubliży twojej anonimowości a może pomóc innym o podobnych zainteresowaniach w skontaktowaniu sie z Tobą.

Jutro wybory do wladz lokalnych!!!!!

Postprzez Kasia De Verny środa, 30 kwietnia 2008, 08:30

Czesc !!!! Witam cieplutko wszystkich rodakow przybylych w ostatnich latach do Bradford. Nazywam sie Kasia Kaczynska De Verny i mieszkam w Bradford od 1999 roku.
Do Anglii trafilam w roku 1990 (wtedy jeszcze stalo sie w kilometrowych kolejkach po wize...)
Mieszkalam do roku 1994 w Londynie, potem na trzy lata wyjechalam do Malawi (Afryka Centralna) by wrocic do Londynu na rok. W roku 1998 podjelam nauke w Oxford a w 1999 na uniwesytecie w Bradford, na Wydziale Nauk Pokojowych gdzie skonczylam studia o kierunku Stosunki Miedzynarodowe i Bezpieczenstwo .
W latach 2000-2002 bylam koordynatorem preznie dzialajacego stowarzyszenia studentow “STAR” , ktore nioslo pomoc uchodzcom. Od roku 2003 zajmuje sie zawodowo dziecmi na uchodzctwie.
Od 10 lat jestem tez tlumaczem (od niedawna przysieglym)
W latach 2000-2004 uczylam poczatkowe klasy polskiej szkoly sobotniej w Bradford. Nasza szkola liczyla wowczas 40 dzieci i byly to glownie dzieci urodzone w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj polska szkola w Bradford liczy ponad 100 uczniow is a to glownie dzieci Polakow przybylych do Bradford po roku 2004. Niestety szkola nie otrzymuje zadnych doracji od miasta.
W roku 2003 wspolnie z kolegami kilku instytucji rzadowych i po za rzadowych w Bradford utworzylismy Forum majace byc odpowiedzia na pomoc dla licznie przybywajacych grup emigrantow z krajow dawnej Europy Wschodniej. (BCEUWG) To dzieki naszym wysilkom przedstawiciele organizacji rzadowych Bradord spotkali sie z emigrantami na dwoch konsultacjach ( 2005-Girlington) i (2006- Hilton Hotel)
Konsultacje te mialy na celu okreslic w przyblizeniu liczbe osob przybylych do Bradford od roku 2004 a takze uslyszec z jakimi problemami najczesciej spotyka sie ta grupa. Po konsultacji miasto zainwestowalo w publikacje broszury przetlumaczonej na kilka jezykow, ktora moglaby pomoc emigrantom zrozumiec najbardziej podstawowe sprawy zycia i problemow na terenie naszego miasta. Naszym glownym celem jest stworzenie osrodka dla Polakow i innych emigrantow , -miejscem spotkan, porad a takze centrum kultury. Niestety, do dzisiaj urzedy pozostaja gluche na nasze prosby.
Dlatego tez zdecydowalam sie walczyc o godne prawa i dostep do rzeczy naleznych sie moim rodakom i innym osobom przybylym tu w ostatnich latach – na drodze walki politycznej.
Tylko w ten sposob moj glos- a takze glos wielu rodakow, ktorzy tak jak ja przybyli do Anglii w celu polepszenia warunkow zyciowych, moze byc brany pod uwage.
Chce by slowo Polak bylo zawsze rozumiane w pozytywnym tego slowa znaczeniu , poniewaz jako Polka czuje sie dumna patrzac na rzesze mlodych ludzi-tak wspaniale radzacych sobie w obcych warunkach na angielskiej ziemi.
Utozsamiam sie z wami takze nie takze dlatego, ze ja takze musialam pokonac wiele stopni by znalezc grunt pod nogami ale przede wszystkim dlatego, ze mam staly zwiazek z Polska i czuje sie bardzo polska pomimo tylu lat na obczyznie.
Bradford jest miastem specyficznym-szarym pod wzgledem zabudowy architektonicznej lecz narodowo wielokolorowym. Spolecznosc pakistanska mocno wrosla w tutejsza rzeczywistosc i licznie jest reprezentowana w szeregu partii politycznych a takze zajmujac miejsca radnych i deputowanych do parlamentu.
Moje szanse wygrania tych wyborow na stanowisko radnej w Okregu Great Horton spoczywaja glownie na Was. Jezeli wiec bierzecie udzial w tegorocznych wyborach w moim okregu- oddajcie glos na mnie. Obiecuje, ze razem zrobimy najlepsza reklame naszemu krajowi.

Pozdrawiam Cieplutko
Katarzyna Kaczynska De Verny
Liberal Democrats Party
Great Horton Ward
Kasia De Verny
Entry 1

google adsense
Google

Powrót do PRZEDSTAW SIĘ...